Let’s travel together.

Trójkąt Bridgewater – Paranormalny świat Disneya.

Wyobraź sobie: Jest tuż po północy, a Ty jedziesz sam drogą Route 44 w Rehoboth. Nagle na drogę przed samochodem wyskakuje mężczyzna. Jest wysoki, ma rude włosy i czerwoną flanelową koszulę.

Autostopowicz widmo

W panice wciskasz pedał hamulca, ale wiesz, że nie nie zdążysz zatrzymać pojazdu. Odruchowo zaciskasz powieki i przygotowujesz się na uderzenie… Po chwili uświadamiasz sobie, że nadal jedziesz i nic się nie stało. Nie było uderzenia, a droga przed Tobą jest pusta. Zerkasz na boki, tam również nikogo nie ma. Wysiadasz z samochodu i patrzysz na drogę, którą właśnie pokonałeś. Pusto. Niemożliwe, przecież wiesz co widziałeś. Jesteś pewny, że on tam był. Nie mógł przecież rozpłynąć się w powietrzu…

Dziwne? Nie. Nie, kiedy znajdujesz się w centrum Trójkąta Bridgewater.

Miejsce, w którym żyją duchy

Trójkąt Bridgewater (Bridgewater Triangle) to obszar około 200 mil kwadratowych (520 km 2 ) znajdujący się w obrębie południowo-wschodniego Massachusetts w Stanach Zjednoczonych. Obszar ten obejmuje między innymi miasta Abington, Rehoboth, Bridgewater, Freetown, Dighton, Berkley, Raynham, Easton, Lakeville, i Taunton, a w jego centrum znajdują się Bagna Hockomocka, znane jako „miejsce, w którym żyją duchy”.

Trójkąt Bridgewater

Trójkąt Bridgewater jest miejscem, gdzie często obserwuje się zjawiska paranormalne, począwszy od UFO. poltergeisty, orby, kule ognia, widma oraz kryptydy przypominające Wielką Stopę, olbrzymie węże i „thunderbird”. Trójkąt Bridgewater  można w zasadzie nazwać „sąsiadem” opisanego już tutaj Trójkąta Bennington.

Termin Trójkąt Bridgewater został ukuty przez kryptozoologa Lorena Colemana w latach 70. XX wieku, a następnie wspominał o nim w swojej książce pt. Mysterious America.

Klątwy i samobójstwa

Przekazy o paranormalnych zjawiskach, które miały tam miejsce sięgają aż XVII wieku, a świadkami wielu z nich byli m.in. stróże prawa. Na tym terenie doszło do najkrwawszych bitew podczas Wojny króla Filipa, a znajdujące się tam lasy zostały odebrane plemieniu Indian Wampanoag, w związku z czym, wierzy się, że ciąży na nich klątwa.

Rzucona przez Indian klątwa rzekomo objawia się dużą liczbą samobójstw, do których dochodzi w tych lasach. Znajdywano tam również wiele martwych i brutalnie okaleczonych zwierząt, które przypuszczalnie padły ofiarami jakiegoś kultu. Mówi się, że lasy otaczające Freetown są miejscem działań różnych ugrupowań praktykujących okultyzm, w tym satanistów.

Duchy i ptaki

W Trójkącie Bridgewater można zaobserwować też zjawisko zwane The Spooklight, czyli światła duchów oraz usłyszeć dziwne dźwięki dobiegające od torów kolejowych. W Hockomock Swamp i sąsiednim Taunton widywano Thunderbirda czyli gigantycznego ptaka lub podobne do pterodaktyla stworzenie latające o rozpiętości skrzydeł 8–12 stóp.

Thunderbird

Tajemnica kamieni

Wśród ciekawych i tajemniczych rzeczy, które znaleziono na terenie Trójkąta jest Dighton Rock. Ten XVII-wieczny, 40-tonowy głaz, pierwotnie znajdował się w korycie rzeki Taunton w Berkley, Massachusetts (dawniej część miasta Dighton). Skała pokryta jest petroglifami oraz innymi rzeźbionymi wzorami. Dokładna data powstania napisów oraz ich autor pozostają nieznane. W 1963 roku, podczas budowy tamy, usunięto skałę z rzeki w celu konserwacji. Kamień obecnie znajduje się w muzeum w pobliskim parku Dighton Rock State Park, a w 1971 roku został wpisany do Krajowego Rejestru Miejsc Historycznych (NRHP).

This slideshow requires JavaScript.

Profil Rock jest miejscem gdzie można zobaczyć ducha mężczyzny siedzącego na skale ze skrzyżowanymi nogami lub z rozpostartymi ramionami. Skała ta znajduje się na terenie Lasu Stanowego Freetown-Fall River.

Ksiądz poeta

Solitude Stone to kamień pokryty napisami znajdujący się w pobliżu Forest Street w West Bridgewater, który został odkryty w pobliżu ciała zaginionej osoby. Znany jest również jako „kamień samobójczy”. Napisy powstały w 1896 roku, a ich autorem jest ksiądz Timothy Otis Paine. Treść brzmi następująco: „All ye, who in future days, Walk by Nunckatessett stream Love not him who hummed his lay Cheerful to the parting beam, But the beauty that he wooed.” Nie jest jasne dlaczego Paine sporządził napis w tym właśnie miejscu i co dokładnie chciał w ten sposób wyrazić.

Solitude Stone

Paranormalny świat Disneya

Wśród bardziej współczesnych wydarzeń, które miały miejsce na terenie Trójkąta, są obserwacje dziwnych, czarnych i wyjątkowo głośnych helikopterów, które często krążą nad drogą Route 44. Władze zaprzeczają, aby nad tym obszarem latały jakiekolwiek helikoptery lub samoloty.

Eksperci zajmujący się Trójkątem Bridgewater, tacy jak Christopher Balzano i Tim Weisberg, twierdzą, że paranormalne zjawiska w tym regionie są prawdopodobnie spowodowane siłą i energią samego obszaru, a nie jakimś konkretnym wydarzeniem które miało tam miejsce.

„Cokolwiek tu jest i cokolwiek składa się na Trójkąt, jest czymś, co zawsze tu było” – powiedział Weisberg. „To jak paranormalny świat Disneya. Trójkąt w pewnym sensie wciąga Cię i wnika pod Twoją skórę, łatwo jest dostać obsesji na jego punkcie.”

„Ta ziemia ma w sobie coś, co jest zepsute, to coś jest po prostu nie w porządku” – powiedział Balzano, folklorysta, który napisał wiele książek o Trójkącie. „To nie tylko drzewa, to nie tylko trawa i nie tylko żyjące tam stworzenia. Wydaje się, że ta ziemia żyje”.

This slideshow requires JavaScript.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.