Let’s travel together.

The Devil’s Tree czyli drzewo sprowadzające nieszczęście.

W Bernards Township (New Jersey) przy paśmie górskim Watchung Mountains znajduje się stare, zaniedbane pole. Na polu, pośród dzikiej trawy stoi drzewo, samotny dąb. Większość jego gałęzi jest martwa. Jeśli wierzyć legendom, to niepozorne opuszczone miejsce jest bramą do piekła…

Diabelskie Drzewo/The Devil’s Tree

Drzewo i jego rzekomą mroczną moc otaczają liczne opowieści. Jedna z bardziej rozpowszechnionych historii dotyczy pewnego rolnika i ma miejsce na początku XX wieku. W tym czasie ziemia, na której rosło drzewo, była wykorzystywana do uprawy roślin. Szczególnie jałowy sezon sprawił, że rolnik popadł w depresję. Pewnego dnia poprosił swoją rodzinę, aby dołączyła do niego na pikniku pod drzewem. Gdy wszyscy byli już na miejscu, mężczyzna zatłukł ich toporem. A on sam pod ciężarem winy powiesił się na gałęzi. Przez wiele godzin jego ciało kołysało się bez życia na wietrze. Odwiedzający to miejsce do dziś twierdzą, że można zobaczyć tam cień wiszącego trupa.

KKK

Inna historia tłumaczy powiązanie drzewa z Ku Klux Klanem. W latach dwudziestych XX wieku, niektóre z części stanu New Jersey stały się siedliskiem działaczy Klanu. Członkowie społeczności rolniczej, którzy nie podzielali przekonań Klanu, rzekomo zostali straceni właśnie przy/na tym drzewie. Najbardziej wysunięta na lewo gałąź, która znajduje się niżej od innych, jest podobno nazywana gałęzią wisielców.

Stary Nick

Poszukiwacze przygód, którzy wędrują przez pole, aby przyjrzeć się bliżej drzewu, często czują się tak, jakby byli obserwowani. Plotki sugerują, że tajemniczy człowiek o imieniu „Stary Nick” czai się na obrzeżach pola, monitorując aktywność gości z wnętrza swojej czarnej ciężarówki. Ten „obserwator” rzekomo porusza się z ogromną prędkością, ścigając każdego, kto nie szanuje drzewa, kopiąc je, plując na nie lub próbując je w jakikolwiek sposób zniszczyć.

Niezniszczalne

Nie chodzi o to, że Diabelskie Drzewo potrzebuje jakiejś szczególnej ochrony. Stary dąb jest podobno gorący w dotyku i niemożliwy do zniszczenia. Mieszkańcy przysięgają, że u jego podstawy nie zbiera się śnieg. Wielu próbowało na próżno ściąć drzewo, a na jego pniu widoczne są ślady topora i piły. Drzewo zostało również podpalone, zdrapane i wyrwano z niego kawałki kory. Te ataki doprowadziły do ​​tego, że owinięto jego podstawę metalową siatką, aby odstraszyć potencjalnych wandali.

Heat Rock

Istnieją pogłoski o powiązaniach drzewa ze światem podziemnym. Na pniu drzewa znaleziono pomalowane sprayem demoniczne symbole. Uważa się, że pobliski głaz znany jako „Heat Rock” – który również utrzymuje ciepło niezależnie od pory roku – jest portalem do piekła. Te legendy sprawiły, że ludzie całkowicie unikali Diabelskiego Drzewa, podczas gdy inni drwią z ciemnych sił, które podobno zamieszkują ten obszar.  Ten stary dąb obwinia się złowieszczy wpływ na otaczający go świat, miał być odpowiedzialny za wypadki samochodowe, burze, samobójstwa i morderstwa.

Ochrona

Bernards Township planowało kiedyś zagospodarowanie terenu, na którym stoi drzewo. Wkrótce jednak zmienili zamiar, wybierając zamiast tego ochronę drzewa i otaczającego go obszaru. Legenda głosi, że każdego, kto okaże brak szacunku lub skrzywdzi drzewo, spotka brutalna zemsta – więc naturalnie, stało się tradycją dla nieustraszonych nastolatków w całym Garden State, aby sikać na jego pień.

Jeśli zdecydujesz się kiedyś stawić czoła chwastom i pustkowiu na którym ujrzysz Diabelskie Drzewo , bądź ostrożny. Nawet jeśli nie spotkasz tam samego Diabła, niespokojne duchy przeszłości mogą czaić się w jego gałęziach…

This slideshow requires JavaScript.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.