Let’s travel together.

Świadkami tego incydentu było ponad 60 uczniów. Zbiorowa histeria czy spotkanie z obcymi?

Incydent w Ariel School. Obserwacje UFO mają miejsce na całym świecie. Doniesienia o obserwacjach dziwnych obiektów pochodzą ze wszystkich kontynentów naszego globu. Najsłynniejsza obserwacja UFO w Afryce miała miejsce w piątek 16 września 1994 roku.

Szkoła

To był gorący dzień. Słońce świeciło niezwykle intensywnie, a niebo było czyste i błękitne. W małej społeczności Ruwa, położonej w północno-wschodnim Zimbabwe, zbliżała się godzina dziesiąta rano. W Ariel School, prywatnej szkole podstawowej dla dzieci w wieku od 5 do 12 lat, w końcu nadszedł czas, aby rozprostować nogi. Nadszedł czas na przerwę, a uczniowie wyszli z klas, aby pobawić się na świeżym powietrzu na szkolnym boisku. W tym samym czasie wszyscy nauczyciele i dyrektor szkoły brali udział w zebraniu kadry nauczycielskiej. Alyson Kirkman, wolontariuszka pracująca w małym sklepiku szkolnym, była odpowiedzialna za nadzorowanie dzieciaków podczas przerwy. Upewniwszy się, że dzieci mają się dobrze, skorzystała z okazji, aby wykonać kilka drobnych prac w środku…

Rysunki dzieci z Ariel School

Dyski

To właśnie wtedy, nad placem zabaw, tuż obok szkoły, kilkoro dzieci dostrzegło coś na niebie. Ich uwagę zwróciło jasne światło, emanujące z trzech lub czterech obiektów przypominających dyski. Obiekty opadły delikatnie na teren porośnięty wysoką trawą, który graniczył z placem zabaw.

Jedna z uczennic

Po wylądowaniu większego i dwóch lub trzech mniejszych, świecących srebrnych obiektów, przestraszone, ale i zaciekawione dzieci zobaczyły, jak dziwne stworzenie niewielkiego wzrostu wyłoniło się z większego dysku. Opis tego, jak ta postać wyglądała  powstał z porównania rysunków wykonanych przez dzieci zaraz po obserwacji. Stworzenie opisu nie było trudne, ponieważ ilustracje wykonane przez świadków były dość spójne. Postać ta miała około metra wysokości i była ubrana w coś przypominającego czarny, piankowy kombinezon. Zdaniem dzieci osobnik ten miał długie, czarne włosy i dużą głowę z wąskimi, skośnymi oczami. Za nim wyszło kilku innych.

Kwadrans

Niektóre z dzieci myślały, że te niskie, małe istoty są zvikwambo lub tokoloshes – złymi goblinami z folkloru Shona i Ndebele – i rozpłakały się w obawie, że zostaną pożarte.

Po opuszczeniu dysku, przez chwilę przechadzał się w pobliżu miejsca lądowania i w pewnym momencie zbliżył się do dzieci. Wielu z nich poczuło jakby postać ta nie używając języka próbowała im coś przekazać. Jakieś ważne przesłanie dla nas, ludzi.

Spośród około 250 uczniów szkoły, około sześćdziesięciu stwierdziło później, że widzieli całość lub część tego niezwykłego zdarzenia. Kirkman, która była pierwszym dorosłym, który dowiedział się, co się stało zaraz po tym, jak obiekty zniknęły (kwadrans po dziesiątej), natychmiast wezwała resztę personelu. Uczniowie szybko przystąpili do spisywania i rysowania tego, co widzieli.

Badania

Incydent w Ariel School był w tamtym czasie dokładnie badany przez brytyjsko-afrykańską ufolog Cynthię Hind. Była w szkole przez kilka dni i spędziła wiele godzin na badaniu tego zdarzenia. Hind udało się porozmawiać z większością dzieci w Ariel School. Pozwolono im w ciszy i spokoju opowiedzieć, przez co przeszli. Hind opisała w swoim raporcie z obserwacji, że była pod wrażeniem ich odpowiedzi: „Kiedy nie mieli pewności, wahali się w odpowiedziach. Kiedy byli pewni, odpowiadali szybko i stanowczo”.

Dr John Mack

Amerykański psycholog z Harvadu, dr John Mack, który opisywał i badał zjawisko UFO w latach 90., również odwiedził Ruwa w 1994 roku. Kilka klipów z jego wywiadami można zobaczyć na youtube.

Podczas wywiadów Macka z dziećmi okazało się również, że niektórzy uczniowie widzieli dzień wcześniej na niebie dziwny obiekt. Chłopiec widział ten obiekt w biały dzień, kiedy samochód, którym jechał, przejeżdżał obok szkoły. Trzy dziewczyny, które bawiły się obok szkoły, mówiły, że widziały na niebie dziwnie wydłużony przedmiot, który kształtem przypominał „papieros”.

Zagadka

Jeśli porównać incydent w Ariel School z innymi znanymi obserwacjami UFO, jest ona niezwykła z kilku powodów. Po pierwsze: jest to obserwacja masowa – istnieje niewiele takich incydentów, które miałyby tak wielu świadków. Po drugie: wszyscy świadkowie byli dziećmi. Żaden dorosły nie widział wtedy obiektów latających ani żadnych stworzeń. Można uznać, że świadkowie dali się ponieść typowej dla swojego wieku fantazji, jednak znany psychiatra i psycholog dziecięcy dr. John Mack, zapewnił, że uczniowie nie kłamali i nie konfabulowali. Co więcej, ich zeznania i rysunki były ze sobą zaskakująco zbieżne.

To, co uczniowie Ariel Scholl zobaczyli tamtego dnia na przerwie między zajęciami , do dziś pozostaje zagadką. Więcej na temat obserwacji w Ariel School można przeczytać w książce autorstwa Cynthii Hind UFOs over Africa (1994).

Autor, KaMa.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.