Let’s travel together.

Kim jest człowiek „znikąd”? Zagadka Boba Lazara.

Bob Lazar to mężczyzna, który pojawił się „znikąd”. On sam twierdzi, że osobiście zbadał statek obcych, oraz że przeczytał tajne dokumenty rządu Stanów Zjednoczonych, które opisywały udział „obcych” w sprawach ludzkich w ciągu ostatnich 10 000 lat.

UNSS

Bob Lazar, a właściwie Robert Scott Lazar urodził się 26 stycznia 1959 w Coral Gables na Florydzie. Lazar był konstruktorem samochodów z napędem odrzutowym oraz organizatorem ich nielegalnych wyścigów. Obecnie jest właścicielem United Nuclear Scientific Supplies, firmy, która zajmuje się wysyłkową sprzedażą związków chemicznych, takich jak dichromian amonu lub sproszkowany tlenek cynku (który absorbuje światło UV). Oprócz tego, można tam zakupić pierwiastki takie jak sód i rtęć czy minerały radioaktywne i różnego rodzaju akcesoria dla naukowców, jak np. aerożel, ultralekka pianka opracowana przez NASA w celu wychwytywania pyłu komety.

Strefa 51

Bob Lazar stał się zagadkową postacią amerykańskiej kultury masowej oraz przedmiotem dyskusji w środowiskach ufologicznych. Mężczyzna pojawił się „znikąd”, mówiąc, że wcześniej pracował na obszarze S-4 Poligonu Nevada, blisko Strefy 51. Lazar twierdzi, że rozpracowywał antygrawitacyjny reaktor napędowy latającego talerza. Cała ta historia miała swój początek w listopadzie 1989 roku, kiedy to George Knapp przeprowadził w telewizji wywiad z Lazarem w stacji telewizyjnej KLAS. Robert Lazar występował wtedy pod pseudonimem  „Dennis” i miał zakrytą twarz.

S- 4 i Area 51

Podczas wywiadu, mężczyzna opowiedział o swoim rzekomym zatrudnieniu w „S- 4”, placówce podległej pod Strefę 51. Lazar powiedział, że obiekt S-4 sąsiadował z jeziorem Papoose, które znajduje się na południe od głównego obiektu Strefy 51 w Groom Lake.

Twierdził, że miejsce to składało się z ukrytych hangarów lotniczych wbudowanych w zbocze góry. Lazar powiedział, że jego praca polegała na pomocy przy inżynierii wstecznej jednego z dziewięciu latających spodków, które, jak twierdził, były pochodzenia pozaziemskiego. W statku tym znajdował się reaktor antygrawitacyjny, zawierający pierwiastek, nazwany później moskow, znajdujący się w układzie okresowym pod numerem 115. Urządzenie to wytwarzało więcej energii niż bomba atomowa. Miał brać również udział w eksperymentalnych lotach. W kolejnych wywiadach, Lazar pojawił się już pod własnym nazwiskiem.

Małe z długimi rękami

Podczas jednego z publicznych wystąpień, opowiedział, że pewnego razu idąc korytarzem S-4, zerknął przez okno w drzwiach do laboratorium i zobaczył dwóch mężczyzn w fartuchach laboratoryjnych patrzących w dół i rozmawiających z „czymś małym z długimi rękami”.

Mężczyzna twierdził również, że poznał Edwarda Tellera, kiedy pracował w Los Alamos. Ten rzekomo polecił go do pracy w EG&G, po czym przeprowadził się do Las Vegas, a stamtąd przetransportowano go do Strefy 51.

Jak sam twierdzi, nienawidził tej pracy, z powodu zastraszania jakiego doświadczył, tajemnic, do których odmawiano mu dostępu oraz zagrożenia życia.

Człowiek widmo

Bob Lazar uważa się, za człowieka wykształconego i utrzymuje, że swoje stopnie naukowe zdobył w Massachusetts Institute of Technology i California Institute of Technology. Problem w tym, że owe instytucje zaprzeczają aby kiedykolwiek mieli ucznia o tym nazwisku, żaden ze studentów go nie pamięta i nie ma go też na żadnych szkolnych fotografiach.

Edward Teller zaprzecza, by kiedykolwiek poznał Lazara, aczkolwiek nie wyklucza, że mogli kiedyś razem pracować w Los Alamos. W Los Alamos z kolei, zaprzeczają, by Robert był kiedykolwiek u nich zatrudniony, ale rzekomo on sam oprowadzał dziennikarzy po laboratorium doskonale orientując się w rozkładzie i przeznaczeniu pomieszczeń. Kilku naukowców wykazało znaczne braki wiedzy Lazara, a opisywane przez niego wynalazki rzekomo przeczą prawom fizyki.

Kara

W czerwcu 1990 roku Lazar został aresztowany za stręczycielstwo, ale postępowanie w tej sprawie umorzono.

W 2007 roku firma Roberta, United Nuclear Scientific Supplies została ukarana grzywną w wysokości 7500 USD za naruszenie prawa zakazującego sprzedaży chemikaliów i komponentów używanych do produkcji nielegalnych fajerwerków.

Wariograf

W 1989 roku Bob Lazar zgodził się na udział w badaniu wariografem, gdzie odpowiadał na pytania dotyczące technologii, którą rzekomo widział. Jedno z pytań brzmiało: „Czy świadomie kłamałeś, kiedy widziałeś anty-grawitacyjny napęd podczas działania?”. Odpowiedział: „Nie”. Wyniki testu nie były jednoznaczne, ponieważ podczas pierwszego badania wynik sugerował, że Lazar mówił prawdę, a przy drugim, że kłamał.

Badań wariografem przeszedł jeszcze kilka i były one wykonywane przez różnych specjalistów i oni wszyscy zgodzili się, że nie wydadzą ostatecznego oświadczenia co do wiarygodności badanego, zanim nie przeprowadzą bardziej specjalistycznych testów. Testy te jednak nigdy nie nastąpiły.

Kim jest Robert?

O Robercie Lazarze nakręcono film pt. Bob Lazar: Area 51 & Flying Saucers.

Ile z tego co mówi Lazar jest prawdą? Kim właściwie jest ten człowiek? Na chwilę obecną są to pytania bez odpowiedzi, wiadomo jednak, że przyczynił się do ​​zwrócenia większej uwagi opinii publicznej na Strefę 51 i podsycenia teorii spiskowych otaczających tajną działalność rządu amerykańskiego. Lazar nie zaprzestaje w tworzeniu różnych mniej lub bardziej prawdopodobnych teorii.

This slideshow requires JavaScript.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.