Let’s travel together.

Hollywoodzki agent, który odrodził się w Oklahomie, w ciele małego chłopca

Od zarania dziejów wszyscy zastanawiamy się, co się dzieje, kiedy umieramy, a życie pozagrobowe zawsze będzie przedmiotem ludzkiej fascynacji. Część z nas wierzy, że po śmierci nadal będziemy mieć świadomość. Inni są pewni, że w momencie, w którym zamkniemy oczy będzie już tylko nicość, ciemność. Nikt jednak nie ma pewności jak to będzie, chociaż niektóre historie o reinkarnacji nie są tak łatwe do odrzucenia- bogate w szczegóły z poprzedniego życia, które wymykają się logicznym wyjaśnieniom.

 

Ryan

Ryan Hammons urodził się w 2004 r. W Oklahomie. Był zdrowym, normalnym chłopcem, jednak w momencie, w którym inne dzieci wypowiadały swoje pierwsze słowa, on uparcie milczał. Wkrótce okazało się, że to przerośnięte migdałki uniemożliwiały chłopcu mowę, którą odzyskał dopiero w wieku 4 lat, po przebytej operacji. Ku zdziwieniu rodziców, Ryan niemal od razu zaczął mówić pełnymi, składnymi zdaniami, czym zapoczątkował trwającą po dziś dzień tajemnicę.

Poprzednie życie

Ulubioną zabawą małego chłopczyka było reżyserowanie wyimaginowanych filmów, podczas czego zawsze krzyczał „Akcja”. Robił to też, za każdym razem gdy zobaczył kamerę lub scenę, którą uznał za filmową. Początkowo jego rodzice żartowali, że rośnie im aktor na miarę Hollywood, nie mając pojęcia, że on w rzeczywistości się odrodził.

Pewnego razu, pięcioletni już Ryan obudził się w środku nocy i ściskając się za klatkę piersiową krzyczał: „Moje serce eksplodowało w Hollywood”. W kolejnych dniach, chłopiec nie mógł pozbyć się wrażenia, że to właśnie Hollywood jest jego prawdziwym domem i zaczął się dzielić z rodzicami wspomnieniami z jak to nazywał ” wcześniejszego życia”.

Hollywoodzkie wspomnienia

Mały Ryan twierdził, że mieszkał w dużym domu z basenem i miał trzech adoptowanych synów oraz biologiczną córkę. Chociaż nie pamiętał ich imion, wiedział, że jego dom znajdował się przy ulicy „Rock”. Miał także przyjaciela o imieniu „Senator Fives”. Ponadto powiedział, że podróżował statkiem, odwiedził Paryż gdzie obejrzał Wieżę Eiffla oraz tańczył na Broadwayu. Kiedy mama Cyndi, poprosiła go aby zaprezentował swój taniec, chłopiec zaczął stepować. Co ciekawsze, pewnego dnia gdy odwiedził z rodzicami chińską restaurację, wiedział jak używać pałeczek, którymi bezbłędnie skonsumował chiński makaron z warzywami i kurczakiem.

Wizyta w bibliotece

Po tym jak pewnego dnia Ryan powiedział: „Wiesz, obserwowałem cię z nieba i wybrałem cię na swoją matkę, abym mógł się tobą opiekować. Pamiętam jak płakałaś kiedy dowiedziałaś się, że będziesz mieć chłopca, a nie upragnioną dziewczynkę.” Cyndi postanowiła pomóc synowi w odnalezieniu swojej poprzedniej tożsamości i w tym celu zabrała go do biblioteki. Kiedy przeglądali album ze zdjęciami ze starego Hollywood, Ryan zatrzymał się przy zdjęciu z 1932 r. Zatytułowanym „Night After Night”, na którym zidentyfikował swojego kolegę George’a i siebie, czyli mężczyznę imieniem Marty Martyn.  Tak zaczęła się przygoda Ryan’a i jego rodziców z psychiatrą dziecięcym Jimem Tuckerem, który prowadził badania nad reinkarnacją. Lekarz potwierdził, że mężczyzna na zdjęciu był gwiazdą filmową imieniem George Raft, a drugim mężczyzną był Mary Martyn, który zmarł w 1964 roku.

Marty

Morris Kolinsky urodził się w Filadelfii w 1903 r. A jego rodzice byli ukraińskimi Żydami, którzy wyemigrowali do Stanów Zjednoczonych. Morris faktycznie tańczył na Broadwayu, a po przeprowadzce do Los Angeles przyjął pseudonim sceniczny Marty Martyn. W 1932 r. Zagrał w filmie Noc po nocy, którego gwiazdą był George Raft. Później założył agencję talentów Marty Martyn, która odniosła duży sukces.

Mężczyzna był czterokrotnie żonaty i miał jedną biologiczną córkę oraz trzech pasierbów. Mieszkał w dużym domu z basenem, uwielbiał chińskie jedzenie, plażę, dobre ubrania i żeglugę. Żeglował do Europy, gdzie kilkukrotnie odwiedził Paryż. Zmarł 25 grudnia 1964 r. W wieku 61 lat w wyniku wylewu krwi do mózgu. Wcześniej zmagał się z białaczką.

Wszystko ustąpiło z wiekiem

Z pomocą doktora, Ryan i jego rodzina udali się do Kalifornii, aby spotkać się z biologiczną córką Marty’ego Martyna w nadziei, że rozmowa wyzwoli trochę wspomnień i pomoże chłopcu rozdzielić jego „dwa różne życia”. Kobieta potwierdziła dziesiątki faktów podanych przez Ryana na temat jej ojca, a on sam po spotkaniu stracił zainteresowanie swoimi hollywoodzkimi wspomnieniami. Z upływem czasu, Ryan coraz mniej mówił o swoim poprzednim życiu, aż w końcu jego wspomnienia prawie całkowicie się zatarły.

Autor, Dorota Ortakci.

This slideshow requires JavaScript.

 

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.